זכויות יוצרים

זכויות יוצרים  Copyright

 Copyright 2015-2016. All rights reserved.

This site respects intellectual property rights, and materials brought here are either original, under fair-use, or under a proper license. If you have any question, claim or request, write to me:
politicallymixed@gmail.com


כל הזכויות שמורות 2015-2016 (C). 

אתר זה מכבד זכויות קניין רוחני וחומרים המובאים כאן הם מקוריים, בשימוש הוגן או בהתאם לרשיון מתאים. אם יש לכם שאלה, טענה או בקשה, פנו אליי באמצעות הדואל: politicallymixed@gmail.com


תמונת הכותרת של הבלוג היא עיבוד של תמונה מויקיפדיה, שנוצרה על ידי Dean Franklin והיא ברשיון CC BY SA 2.0 

Dean Franklin - 06.04.03 Mount Rushmore Monument (by-sa)-3 new
על הר ראשמור בארה"ב ניצבת אנדרטה המייצגת את 150 השנים הראשונות בהיסטוריה של ארצות הברית של אמריקה. עליה פסליהם של 4 נשיאים בולטים: ג'ורג' וושינגטון, תומאס ג'פרסון, תאודור רוזוולט ואברהם לינקולן.

2 תגובות:

 1. יש כאן טעות. נתת לבן-גוריון את המקום של ג'פרסון אבל הוא היה צריך לקבל את המקום של וושינגטון.

  השבמחק
 2. הערה מעניינת דן. תודה !
  הצדק האובייקטיבי היה איתך, אם הדירוג שלי היה נסמך רק על התאמה של הסדר הכרונולוגי בין תקופות הכהונה של המונצחים כאן בישראל ושם בארה"ב. אבל אני בחרתי במנגנון דירוג מורכב יותר. אני אנסה להסביר בקיצור נמרץ חלקים ממנו: וושינגטון היה מצביא. לאחר מכן הפך לנשיא. בהתחשב בכך שהאיש התעקש לפרוש אחרי שתי כהונות והפגין נטיה לא-פוליטית בעליל שלא לרצות ולדבוק במשרה הרמה לה זכה, אין מנוס מלהכיר בכך שאנחנו בישראל עדיין לא זכינו לוושינגטון משלנו.

  התבוננות על האדם, ערכיו, כישוריו והתנהלותו, מלמדת לדעתי על קירבה רבה יותר בין בן-גוריון לבין ג'פרסון.

  ומכאן, אם מכריעים שהמקום של לינקולן שמור ליצחק רבין בגלל הדמיון בדרך בה תמה דרכם הפוליטית, ומקבלים שהדמיון האישיותי בין תאודור רוזבלט ומנחם בגין מחייב, מה נותר ?
  רק שרון יכול לטעון לדמיון אוטוביוגרפי מספיק (בכל זאת, גם הוא מצביא שהיה לפוליטיקאי).
  ונתניהו ? הוא מקבל מקום משלו, כי באמת לא היה כמותו.

  השבמחק